Claus Rønlevs slægtsforskning

  • Use compact layout

Interactive tree of Daglejerske Anne Cathrine Marie Rasmusdatter

Købmand Knud-Erik Hartzberg 19462005
Anette
Lisbeth
Peter Hartzberg
Lene
Lone
Manufakturhandler Svend Aage Kjeld Hartzberg 19131992
Ellen Karen Antoinette Jensen 19201975
Jørgen Hartzberg
Jytte
Knud Erik Mogens Hartzberg 19161994
Else Margrethe Drakman Grill 1920
Karen Margrethe Hartzberg
Jørgen Haagensen
Maskinmester Aksel Frits Hartzberg
Ella
Togfører Hans Marius Hartzberg 18851955
Abelone Kirstine Larsen 1885
Advokatsekretær Inge Hartzberg Rasmussen
Regnskabschef Flemming Hartzberg Rasmussen
Murersvend Olaf Jørgen Rasmussen 1910
Gerda Frederikke Marie Andersen 1916
Lektor Jens Lunde
Grete Lunde
Esben Lunde
Underdirektør Gunner Christian Lunde 1912
Emilie Lizzie Herse 1916
Efterskoleleder Jørgen Dibbern Rex
Efterskolelærer Karen Schneider Jørgensen
Læge Sven Dibbern Rex
Ellen Margrethe Rasmussen 19141989
Kommuneingeniør Kristian Bernhard Dibbern Rex 19171995
Direktør Erik Rønlev
Lægesekretær Ellis Nielsen
Lektor, cand. merc. Steen Rønlev
Skolelærer Birgit Sørensen
Claus Rønlev
Biblioteksassistent Karna Jensen
Købmand Esther Kirstine Rasmussen 19141992
Købmand Viggo Rønlev-Knudsen 19111967
Ledende laborant Lilly Birgitt Inge Rasmussen
Arkitekt Arne Ladebo 1926
Petrine Marie Hansen 18861940
Murermester Carl Peter Julius Rasmussen 18821952
Anne Kirstine Sørensen 18511933
Jørgen Hansen Hartsberg 18491905
Anton Sørensen 18521853
Birte Larsen
Flemming Hagedorn
Betty Johanne Hedin 19121996
Grosserer Per Tage Larsen 1914
Anna Karen Sørensen 18861962
Apoteker Niels Hedin 18861942
Maskinmester Anton Wilhelm Sørensen 1854
Anne Jensen 1855
Daglejerske Anne Cathrine Marie Rasmusdatter 18171891
Daglejer Hans Sørensen 18151862
Daglejer og husmand Rasmus Clausen 17671844
Anne Andersdatter 17731859
Claus Rasmussen
Kirsten Jensdatter
Husmand Anders Erichsen 17231777
Anne Marie Olufsdatter 17461777
Bødker og husmand Søren Hansen 17831818
Anne Marie Knudsdatter 17791844
Bødker og husmand Hans Sørensen 17321801
Anne Pedersdatter 17451801
Gårdmand Knud Olsen 17441782
Appolone Hansdatter 17421807
Gårdfæster i Emmelev Oluf Knudsen 1718
Kirsten Hansdatter 17161784
Gårdfæster i Emmelev Knud Nielsen 1742
Anna Olufsdatter 1736
Hans Pedersen
Hans Rasmussen