Claus Rønlevs slægtsforskning

  • Use compact layout

Interactive tree of Caroline Lovise Brautsch

Eyvind Gabriel Drevsfeldt
Edith Lillian Månsson
Henning Gabriel Drevsfeldt
Agnes Elvine Mathisen 19031976
Maler Anders Peter Christian Drevsfeldt 18941951
Dagmar Emilie Glensman 1904
Alfred Emil Mathisen 1907
Formand Peter Marius Emil Mathisen 18801939
Elvine Sofie Jensen 1880
Ebbe Bentsen
Claus Uffe Damholt
Susan
Hanne Damholt
Varna Eriksen 19102001
Jørgen Villiam Kilgod 1912
Rita Eriksen 1914
Elli Eriksen
Mogens Eriksen
Jytte Eriksen
Sofie Frederikke Elisabeth Mathiesen 18831963
Kaptajn Ingvald Eriksen 18841961
Christine Marie Mathiesen 18851887
Overgartner Valdemar Christian Mathiesen 1888
Poul Vilhelm Heinritz Hansen 1910
Regnar Herløv Ernst Hansen 1912
Linda Jutta Erikka Hansen 1914
Maria Edel Ruth Hansen
Irma Inge Alice Hansen
Valther Alf Marius Hansen
Ejler Bremsøe Hansen
Kaj Bremsøe Hansen
Grethe Bremsøe Hansen
Erling Bremsøe Hansen
Annie Bremsøe Hansen
Christine Antonette Mathiesen 1890
Arbejdsmand Marius Hansen 1888
Bent Sandsted Jacobsen
Marie Louise Mathiesen 1892
Skræddersvend Jørgen Jacobsen 1881
Konditor Vilhelm Julius Mathiesen 1895
Mathilde Marie Hunderup 1895
Jutta Agnes Bromsøe 18521916
Uldspinder Wilhelm Emil Mathiesen 18521915
Direktør Erik Rønlev
Lægesekretær Ellis Nielsen
Lektor, cand. merc. Steen Rønlev
Skolelærer Birgit Sørensen
Slægtsforsker Claus Rønlev
Biblioteksassistent Karna Jensen
Købmand Viggo Rønlev-Knudsen 19111967
Købmand Esther Kirstine Rasmussen 19141992
Kirsten Rønlev
Elisabeth Rønlev
Torben Rønlev
Hanne Hempel
Trævareforhandler Otto Johannes Rønlev-Knudsen 19161994
Bodil
Lena Nielsen
Vivi Rønlev
Slagtermester Jens Engstrøm
VVS-mester Knud Frederik Rønlev-Knudsen 1918
Inger Marie Jørgensen 1919
Susanne Rønlev
Bent Seslef
Per Lehn 19482001
Dorrit Rønlev
Jørgen Holme Nielsen
Ulrich Walther
Eva Rønlev-Knudsen
Lise Rønlev-Knudsen
Trævareforhandler Helge Kristian Rønlev-Knudsen 19212007
Henrik Ellesøe Nielsen
Lisbeth Ellesøe Nielsen
Lagerarbejder David Mark Pullen
Inger Lise Rønlev-Knudsen
Sekretariatschef Knud Ellesøe Nielsen 19211986
Frithiof Franklin Nielsen
Thora Louise Rønlev 18911981
Møllermester Jeppe Knudsen 18901981
Vibeke Rønlev Hansen 19181922
Ingeborg Rønlev-Hansen 19181918
Peter Rønlev
Sylvie Eivor Monika
Marianne Rønlev 19501951
Cand. oecon. Børge Ingolf Rønlev-Hansen 19211987
Eva Kolstrup Møller
Jan Wackerhausen
Lærer Inga Vibeke Rønlev Hansen
Svend Åge Wackerhausen
Mary Rønlev 18931945
Skolelærer Hans Albert Hansen 18901962
Kommis Holger Emanuel Rønlev 18951930
Ove Steen Rønlev
Ebba Rønlev
Olga Helene Rønlev 18981947
Kærnemester Hans Peter Hansen 1897
Personalechef Claus Holger Rønlev
Marie Sørensen
Kirsten Rønlev
Ole
Skolelærer Vagn Aage Rønlev 19252002
Bodil Jensen 19251983
Knud Immanuel Rønlev 19261953
Nanny Hansen
Esther Kirstine Rønlev 19271928
Journalist Hanne Holst Kaarsted
Økonom Jacob Rønlev Kaarsted
Karin Stöver
Kultur- og formidlingschef Thomas Holst Kaarsted
Marianne
Kirstine Rønlev 19292008
Professor og kgl. ordenshistoriograf Tage Holst Kaarsted 19281994
Skolelærer Otto Kristian Rønlev 19011955
Kirsten Nielsen 1886
Ekspeditrice Agnes Kirstine Rønlev 1904
Konstruktør Carl Henrik Schack-Møller 1903
Skoleinspektør Claus Moldt 18991986
Biavlslærer Frits Rønlev 18651953
Kirstine Christensen Knopper 18721928
Lærerinde Nicoline Christine Rasmussen 1866
Antonette Johanne Rasmussen 1869
Købmand Emil Rasmussen 1902
Peter Rasmussen 1902
Louise Frederikke Rasmussen 1899
Marie Frederikke Rasmussen 1870
Tjenestekarl Christen Hansen
Anna Mathilde Rasmussen 1871
Skomager Hans Rasmussen 1868
Skomagermester Johannes Brautsch Rasmussen 1872
Jørgen Peder Rasmussen 18731873
Peter Emil Rasmussen 1875
Petrine Karoline Rasmussen 1878
Caroline Lovise Brautsch 18361924
Strømpevæversvend Adolph Peder Julius Brömse 18281872
Sadelmager Hans Peter Rasmussen 18391917
Kleinsmed Johannes Brautsch 17981878
Christina Antoinetta Hansen 18031869
Skærslipper Franz Brautsch
Johanna Maria Nichtsche
Kleinsmed Andreas Christian Hansen 1763
Maria Elisabeth Jürgensen 17681847
Stellmacher Jacob Jürgensen 17381801
Antoinette Lucia Johanna Ernstesdatter 17411804
Ernst Markusen Skreder
Daglejer Rasmus Jørgensen 18041856
Nicoline Pedersdatter 1802
Indsidder Jørgen Rasmussen 17701806
Anna Andersdatter 17761851
Indsidder Rasmus Christensen 17201788
Karen Hansdatter 17231804
Husmand Anders Madsen 17341792
Ellen Jørgensdatter 17341796
Tømmersvend Peder Povelsen 17461824
Apollone Hansdatter 17681825