Claus Rønlevs slægtsforskning

  • Use compact layout

Interactive tree of Boelsmand og Fisker Lars Christensen Kynde

Christen Larsen 1790
Kirsten Kyndi Laursen 1876
Dorthea Laursen 1879
Laust Kristian Laursen 1881
Petrea Krestine Laursen 1884
Thomas Kyndi Laursen 1886
Pouline Dorthea Marie Laursen 1889
Fisker Poul Hav Laursen 1850
Dorthe Marie Pedersen 1850
Karen Hav Laursen 1852
Lars Kynde Laursen 1858
Maren Kynde Laursen 1861
Fisker Jens Sund Laursen 1898
Magda Cecilie Noer 1905
Fisker Ole Tudborg Laursen 1864
Mette Nielsen 1863
Karen Marie Kyndi Laursen 1868
Ane Kirstine Kyndi Laursen 18681868
Kirsten Kyndi Larsdatter 18261903
Fisker Laust Christian Poulsen Hav 18211886
Lars Larsen 1828
Karen Olesen Kynde 1868
Lars Olesen Kyndi 1870
Kristen Brun Olesen Kynde 1871
Maren Kirstine Olesen Kynde 1876
Kristine Olesen Kynde 1877
Johanne Olesen Kynde 1879
Gårdejer på “Vester Bruunsgaard” Ole Larsen Kyndesgaard 18321882
Sidsel Marie Christensen 18441922
Peder Laursen Pedersen Nees 1902
Laurids Pedersen Nees 1905
Johannes Pedersen Nees 1911
Martin Pedersen Nees 1912
Maren Hou Laursen Vejlby 1872
Fisker og landmand Peder Olesen Nees 1865
Maren Larsen Kynde 1834
Laust Pedersen Veilbye 1840
Jordbruger Laust Larsen Kyndi 1838
Christen Larsen Kyndesgaard 1842
Fisker Thomas Tudborg Larsen Kyndesgaard 1844
Marianne Andersen Drejer 1851
Gårdmand og Fisker Lars Larsen 17951874
Maren Jensdatter Tudborg 17891826
Karen Laursdatter 18051878
Christen Kirk Nielsen 1855
Jens Røn Nielsen 1857
Christen Bruun Nielsen 1858
Niels Kirk Nielsen 1889
Stine Kirk Nielsen 18921968
Fisker Peder Eriksen 18931984
Tømrer Niels Christian Kirk Christensen 1862
Maren Andersen 1863
Søren Røn Nielsen 1864
Marius Røn Nielsen 1867
Ane Margrethe Bruun Nielsen 1868
Kirsten Kynde Christensdatter Bruun 18241905
Gårdejer på “Sdr. Præstegaard” Niels Kirk Christensen 18271897
Lars Christensen 1826
Niels Christensen 1831
Kirsten Marie Christensen 1831
Christen Christensen 1836
Fisker Karl Christian Bruun 1916
Anna Christiansen
Karen Bruun
Kedelpasser Niels Arne Nielsen 1911
Syerske Margrethe Vang Bruun
Vognmand Søren Johan Sørensen
Fisker og gårdejer Marinus Pedersen Brun 18851961
Karoline Ibsen 18791914
Syerske Else Kathrine Kirstine Vang 1893
Karen Kaalund Jakobsen 1911
Arbejdsmand Viktor Røn 1909
Karoline Marie Kaalund Jakobsen 1914
Bygmester Ejnar Aage Kristensen 19061969
Fisker Kristian Kaalund Jacobsen 19161964
Ekspeditrice Nora Calling
Marie Kaalund Jacobsen
Maskinmester Niels Peter Kirk 1915
Agnes Kirstine Kaalund Jacobsen
Fiskeskipper Johannes Sørensen Kruse 1914
Petrea Bruun Jakobsen
Fisker Johannes Emil Kirk
Havemand Ejnar Kaalund Jacobsen
Klipperske Mona Irene Ørts
Fabriksarbejder Lars Kristian Kaalund Jacobsen
Bodil Kristensen
Mette Marie Petersen Brun 18891961
Fisker Marius Kaalund Jakobsen 18841965
Krista Sørense Pedersen Bruun 1914
Fisker Ole Skafsgaard Rasmussen 19041965
Fiskeskipper Børge Pedersen Bruun 1915
Eva Marie Larsen
Fisker Aage Pedersen Bruun
Esther Poulsen
Fiskepakker Henry Pedersen Bruun
Magdalene Sørensen Hvas
Peder Christian Bruun
Gudrun Elisabeth Lykke
Lauge Kristian Pedersen Bruun
Marie Andreasen Lyng
Hjemmemedhjælper Maja Kirstine Pedersen Bruun
Harry Osvald Jensen
Gunnar Sørensen 1910
Fisker Jens Kristian Pedersen Bruun 1893
Dorthea Christensen Tøt 18851933
Jakob Bruun
Anna Marie Bruun
Arbejdsmand Kristen Pedersen Bruun 1900
Katrine Andersen Holm 1907
Servitrice Karen Bruun Hansen
Murerarbejdsmand Roald Kristensen
Fisker Peder Bruun Hansen
Gerda Annelise Kristensen
Petrea Karoline Simondine Pedersen Bruun 1901
Bertel Kristian Hansen 18981953
Peder Christensen Bruun 1840
Karen Christensen
Niels Christian Bendsen 1907
Margrethe Paakjær Flyvholm 1908
Fisker og gårdejer Mads Christian Nielsen Madsen Bendsen 18681945
Ellen Marie Nielsen
Fisker Kristen Brun Nielsen Madsen 18701893
Husmand Kristen Brun Madsen Bendsen 18991933
Bolsmand Johannes Bendsen 1906
Anna Nørgaard Mikkelsen 1910
Anna Margrethe Bendsen 1909
Landmand Aksel Bülow Frandsen 19111950
Fisker og husmand Jørgen Nielsen Madsen Bendsen 18721945
Johanne Svenningsdatter Johnsen 18761901
Ingeborg Kirstine Vestervig 18821953
Gårdejer på “Korsgaard” Kristian Brun Madsen Bendtsen 1903
Sidsel Hangaard Jensen Bro 1903
Anna Margrethe Madsen Bendsen 1904
Gårdejer på “Havstruplund” Jens Nielsen 1902
Fisker Karl Nielsen Madsen Bendsen 18741940
Ane Dorthea Kristiansen 18691942
Ane Margrethe Christensen Bruun 18411927
Kystfisker og landmand Niels Christian Madsen Bendsen 18401926
Karen Olesen Kynde 1868
Lars Olesen Kyndi 1870
Kristen Brun Olesen Kynde 1871
Maren Kirstine Olesen Kynde 1876
Kristine Olesen Kynde 1877
Johanne Olesen Kynde 1879
Sidsel Marie Christensen 18441922
Gårdejer på “Vester Bruunsgaard” Ole Larsen Kyndesgaard 18321882
Gårdejer Kristen Lilleøre Nielsen 1861
Simon Christensen Bruun 1847
Jens Christian Christensen Bruun 1851
Laust Christian Christensen Bruun 1853
Fisker Erik Tudborg Eriksen 18821955
Johanne Karoline Larsen Stausholm 1884
Karen Bruun Eriksen 1911
Fisker Kristen Larsen Kynde 1910
Fisker Thomas Tudborg Eriksen 1912
Meta Ottelia Martine Lilleøre 1914
Fisker Nikolaj Eriksen 1915
Grethe Rønn
Skipper Gunnar Eriksen
Kirstine Lauritsen Kynde
Marie Amalie Eriksen
Fisker Henry Nees Kynde 1914
Gårdejer Verner Eriksen 19251953
Petrea Beck-Larsen
Fisker Ole Brun Eriksen 18831936
Ane Margrethe Nikolajsen 18861954
Kirstine Eriksen 1885
Fiskeskipper Simon Brun Eriksen 18861964
Fiskeskipper Thomas Tudborg Eriksen
Fiskeskipper Christian Nygaard Eriksen
Syerske Else Marie Kristiansen 19221954
Kirstine Pedersen Kjøbmand
Fisker Simon Bruun Eriksen 19201937
Fiskeskipper Robert Nygaard Eriksen
Ulla Margrethe Hestbech Jensen
Skibsværftsarbejder Henry Nygaard Eriksen
Anna Metha Andersen Hviidel
Karen Tudborg Eriksen
Fiskeskipper Poul Wrist Langer
Fiskeskipper og Bestyrer Kristen Brun Eriksen 18881964
Mette Marie Nygaard 18921957
Maren Kirstine Eriksen 18901900
Bestyrer for “Esbjerg Skipperskole” Thomas Tudborg Kirk Eriksen
Grethe Krogh
Karen Kirk Eriksen
Fiskeskipper Kristian Flyvholm
Ingeniør Niels Christian Kirk Eriksen
Helene Langer
Fiskeskipper Martin Kirk Eriksen
Anna Marie Lilliøre
Rørlægger Simon Kirk Eriksen
Grethe Eriksen Krogh
Gårdejer Henning Kirk Tudborg Eriksen
Inga Jensen
Fisker Peder Eriksen 18931984
Stine Kirk Nielsen 18921968
Thomasine Katrine Eriksen 18941894
Købmand Karl Emil Nygaard Eriksen
Else Pedersen
Karen Nygaard Eriksen
Laust Kynde Lyng 1911
Erna Nygaard Eriksen
Otto Stausholm
Købmand Thomas Tudborg Nygaard Eriksen
Anna Nygaard Eriksen
Elinstallatør Poul Nørregard Jensen
Overpakmester Christen Nygaard Eriksen
Kirsten Thorsøe Christensen
Købmand Poul Hav Eriksen 18951966
Nikoline Erdine Nygaard 1895
Johanne Katrine Eriksen 1898
Fisker Thomas Olesen Nes 1881
Karen Christensen Bruun 18561942
Fisker og landmand Thomas Tudborg Eriksen 18491927
Gårdmand paa “Vester Bruunsgaard” Christen Larsen 17971888
Ane Magrethe Nielsdatter 18071839
Maren Kirstine Pedersdatter 18101900
Søren Larsen 1800
Boelsmand og Fisker Lars Christensen Kynde 17521825
Kirsten Christensdatter 17581828
Gårdfæster på “Vester Kyndesgaard” Christen Lassen Kynde 17101769
Gårdfæster på “Vester Kyndesgaard” Karen Christensdatter 17161805
Christen Larsen Røn